איך בוחרים עגלות חשמליות

עגלות חשמליות, שנקראות לעיתים גם "עגלות משטחים" משמשות אמצעי שינוע חשוב ביותר, למפעלים, במחסנים ולצרכים לוגיסטיים שונים. העגלות הללו יותר חזקות ובעלות כושר הרמה ונשיאה משופרים והן מתאימות כתחליף או בתוספת לעגלות ידניות, פשוטות יותר. הכללים הבאים יכולים לעזור לכם לבחור עגלות חשמליות, בצורה טובה ונבונה.

התאימו בין מידות העגלה לבין אזור ושטח עבודה מיועד

עגלה חשמלית המצוידת במזלג הרמה חזק מסוגלת בצע הרמה ושינוע של משטחים ומשאות אחרים, בדומה למלגזות.  אולם החשיבות של העגלות הללו טמון בכך שהן מסוגלות להתנייד ולפעול גם במקומות צרים במיוחד, שבהם מלגזה לא תוכל לפעול. יחד עם זאת, שימו לב שלא כל העגלות החשמליות זהות במידותיהן. לכן, בחרו בין העגלות הרלוונטיות קודם כל בהתאם למידות ויכולת התמרון באזור העבודה המיועד. כדאי לבדוק שני דברים בעניין זה – רוחב השלדה מצד אחד וגודל המזלג או מערכת ההרמה מצד שני.

תפעול ידידותי למשתמש

תפעול של עגלה חשמלית צריך להיות פשוט וידידותי למשתמש ככל האפשר. ככל שהתכנון טוב יותר והתפעול ידידותי יותר, כך המשימות יתבצעו בצורה טובה, בטוחה וללא אובדן של זמן. בדגמים נבחרים, התפעול נעשה על ידי ידיות ומנופים, המתוכננים בצורה טובה ביותר לצורך התנועה, העמסה, פריקה, תזונה קדימה, נסיעה לאחור, הסתובבות. וודאו תמיד שמערכת ההיגוי מוצלחת ונוחה לשימוש ככל האפשר. כדאי להעדיף דגם עם לוח בקרה משופר, שממוקם היטב ובמקום הכי נכון מבחינה תפעולית.

גישה טובה לצרכי תחזוקה

עגלות חשמליות נבחרות בנויות כך שהן גם נוחות להיגוי אך גם מתאימות בצורה נפלאה לצרכי תחזוקה. דבר מאוד מרכזי שכדאי לבדוק – נוחה ההחלפה או הטיפול במצברים. כאשר הגישה למצברים נגישה מאוד, התחזוקה הופכת למשימה פשוטה לביצוע.

בטיחות בהפעלה

לא כל דגמי העגלות בנויים בצורה אופטימלית מבחינה בטיחותית. אם חשוב לכם ליצור סביבת עבודה בטוחה יותר, העדיפו עגלות ששמות דגש גם על בטיחות. לדוגמא, על ידי התאמת תא מפעיל מרווח, שמקנה זווית ראיה רחבה שמונעת תאונות. דגים מסוימים כוללים דלת סגירה ששומרת על בטיחות המפעיל. פיצ'ר ראוי נוסף הינו מנגנוני בטיחות מובנים שמונעים התהפכות.