מחפשים מלגזה לשטח החקלאי או למפעל שלכם? מעוניינים שהעובדים שלכם יעבדו בצורה אפקטיבית ונוחה יותר? בחברת דנזיו תמצאו מגוון רחב של מלגזות וכלי שינוע בעלי מפרטים טכנולוגיים וחדשניים. החברה מוכרת, משווקת ומתחזקת כלי שינוע למחסנים ומפעלים.

מהי מלגזה ולמה משמשת

המלגזה היא מעין כלי רכב משא ממונע שנועד להעמסה ותובלה של מטען למרחקים באמצעות זרועות מיוחדות מפלדה שאוספות את המטען המבוקש.

המלגזה היא ציוד חיוני למגזר החקלאי, התעשייתי והמסחרי ותורמת רבות לתפעולם השוטף של מחסנים ומפעליי יצור כאשר מטרתה של המלגזה לייעל את התנועה של חלקים או כלים כבדים. קיימות בשוק מלגזות עם זרועות שונות המאפשרות שליטה שונה בסחורה למשל: זרועות שנראות כמו צבתות או זרועות עגולות מפלדה.

סוגים עיקריים של מלגזות

בליבת המלגזה נמצא מנוע המופעל באמצעות: דלק או מנוע חשמלי. למלגזה עם מנוע יש צורך ברישיון מקצועי כך שהמלגזות שדורשות רישיון מקצועי בעלות מנוע הן: מלגזה חשמלית ומלגזה מסוג דיזל.

מלגזה מסוג דיזל

מלגזת דיזל היא בין המלגזות הראשונות בשוק. המלגזה מתאימה לנשיאת סחורה כבדה ומסיבית עובדת כמעט ללא הפסקה גם בתנאי מזג אויר קשים כמו: גשמים. מלגזה מסוג דיזל כדאית לשימוש בעיקר בשטחים פתוחים וגדולים כמו: שטחים חקלאיים ולא מומלץ להשתמש בה במפעלים סגורים כי משמיעה רעש רב ולא נעים, פולטת עשן ומזהמת את האוויר. בנוסף, המלגזה דורשת תחזוק מרבי והחלפת שמנים ומסננים פעם בתקופה.

מלגזה חשמלית

המלגזה החשמלית, חסכונית יותר כי עובדת על חשמל ולא דורשת החלפת מסננים ושמנים, לא מרעישה ושומרת על השקט, לא פולטת עשן ונוחה לתמרון במפעלים סגורים, בשבילים ומסדרונות צרים. הבעיה היא שלמלגזה החשמלית קשה לעבוד ללא הפסקה, יכולה לשאת סחורה בעלת משקל קל יותר ואינה מרימה או גוררת סחורה כמו מלגזת הדיזל. בנוסף, המלגזה מצריכה הטענה לעתים קרובות.

מה עלינו לקחת בחשבון כשאנו בוחרים מלגזה?

מלגזה חזקה וגדולה יקרה יותר ובעלת הוצאות תפעול גבוהות יותר. מלגזה חדשה תעבוד ללא תקלות בהווה ובעתיד הקרוב ובמידה ותהיה תקלה רוב הסיכויים שתהיה כלולה באחריות היצרן. לעומת זאת דמי שכירות עבור המלגזה יחסכו לנו בזמן המתנה, עלויות מיותרות לטיפול ותיקונים שונים. בנוסף, כדאי לבדוק כמה שעות ביום על נעבוד על המלגזה כדי שנתאים את סוג המלגזה לצריכת הדלק שתצרוך בשעה.

סוג המשטח יעזור לנו לקבוע איזה סוג צמיגים מתאים. אם אנחנו עובדים בחוץ נצטרך צמיגים בעלי אחיזה ועמידות גבוהה בפני הגשם ואם אנחנו עובדים בתוך המפעל נצטרך צמיגים פחות חזקים בכדי שלא ישאירו סימנים במפעל. גם הגובה שאליו מגיעות זרועות המלגזה משפיע על השימוש בה לפי גובה התורן. ככל שהתורן נמוך נחסוך בעלויות וככל שהתורן גבוהה נעבוד בבטחה עם סחורה כבדה.

לשאלות ולמידע נוסף, התקשר עכשיו, טלפון: 03-9600777 חברת דנזיו כאן בשבילך