אחת הסכנות הגדולות בשגרת העבודה היא כאשר העבודה הופכת להיות מונוטונית. מתוך ההרגל והרצון לסיים משימות בלוחות זמנים קפדניים, נוצרת התרופפות בהקפדה על כללי הבטיחות. תאונות נגרמות כל הזמן במקומות העבודה ומסכנות חיי אדם. עבודה עם מלגזות יכולה להיות מסוכנת כאשר לא מקפידים על כללי הזהירות, לכן חשוב לחזור ולרענן נהלי בטיחות לעתים תכופות.

דנזיו

עבודה עם מלגזות במפעל יצור

במפעלי יצור ותעשייה עבודה עם מלגזות היא הכרחית בכל ההיבטים. הצורך לשנע חומרי גלם מעמדה אחת לשנייה, איסוף ארגזים עם תוצרת גמורה או תוצרת בתהליך וכדומה. נהג מלגזה צריך להיות אדם מיומן אשר הוכשר לתפקיד. עליו לדעת לתמרן בין עמדות העבודה, להיזהר שלא לפגוע במכונות ולשמור על בטיחות העובדים המסתובבים באולם תוך כדי עבודה. התמרון עם מלגזות צריח לדוגמה הוא מורכב בשל גודלן. לכן, חשוב לוודא כי נהג המלגזה הוכשר לתפקיד, עבר מבחני נהיגה והותאם לתפקידו. נוסף על כך, יש לוודא כי המשקל שהוא נושא על גבי המלגזה הוא לא משקל כבד מידי העובר את התקן. פעולה זאת עלולה לגרום להתהפכות של המלגזה.

תחזוקה תקופתית למלגזות

מלגזות הן כלי רכב לכל דבר והן צריכות לעבור טיפולים. לכן, עבודה עם מלגזות דורשת תחזוקה תקופתית. למלגזות ישנם מנופי הרמה אשר באמצעותם מניפים משטחים וארגזים ממקום למקום ולגבוה. יש לדאוג לתחזוקה תקופתית של מנוף ההרמה על מנת שיעלה וירד ללא תקלות. תקלה במנוף ההרמה משבשת את העבודה עם מלגזה. מלגזות דיזל לדוגמה הן מלגזות המונעות באמצעות סולר. תחזוקת כלי רכב בעלי מנוע דיזל מצריכים טיפולים תכופים, החלפת שמנים ותחזוקה שוטפת. מלגזות דיזל מיועדות לנשיאת משקלים כבדים ולכן הן חזקות יותר. מכאן, שיש לוודא כי הן תקינות ועומדות בתקנים. נוסף על כך יש לדאוג כל העת כי המצבר תקין וכי אין תקלות במנוע של המלגזה.

 

זקוקים למלגזות ולפתרונות שינוע בעסק?

השאירו פרטים בטופס מטה ונציג מטעמינו יצור עמכם קשר