עבודה עם מלגזה היא חשובה ונחוצה בענפי התעשייה, המזון והחקלאות. המלגזות מסייעות רבות לעבודה השוטפת בפירוק סחורות ומשטחים ממשאיות לקרקע. לאחר מכן, נעזרים במלגזות להעמיס את הארגזים והמשטחים ולסדר אותם במקומות שונים על הקרקע ועל מדפים בגובה. אנו רואים שימוש רב במלגזות במחסנים לוגיסטיים, בענפי החקלאות השונים ובתעשייה. לכן, יש צורך לשמור על כללי בטיחות לעבודה נכונה עם מלגזות.

עבודה עם מלגזה בצורה בטוחה

תקלות ותאונות עם מלגזות עלולות להיגרם תוך כדי עבודה. חשוב לציין שתאונות עם מלגזות הנן קטלניות וגובות לא מעט חיי אדם מידי שנה. על כן, יש לנהוג בזהירות רבה ולהקפיד על כללי הבטיחות והזהירות בעבודה ובנהיגה על מלגזה. אנו מבחינים במספר גורמים לתאונות בעבודה עם מלגזה: הגורם האנושי – משמע הנהג עצמו, הגורם המכני – הכוונה לכלי שהוא המלגזה וסביבת העבודה.

נהג אשר לא עבר קורס נהיגה על מלגזה ולא הוכשר לכך, או שהתנהגותו אינה אחראית, עלול לגרום לתאונה קשה. מעבר לכך, העמסת סחורות במשקל גבוה מידי מעבר למה שמלגזה יכולה ומסוגלת לסחוב עלולה לגרום להתהפכות.

מלגזה אשר אינה עובדת טיפולים תקופתיים כמו כל כלי נהיגה, עלולה לגרום לתקלות בזמן העבודה. חשוב לטפל במלגזה כגון מלגזות דיזל, להחליף שמנים, לתקן נזילות ולנהוג בה בהתאם להוראות היצרן על מנת להאריך את חייה ואת תפוקת העבודה ממנה.

סביבת עבודה מתאימה לעבודת המלגזה כגון: רצפה יציבה ללא בורות ומהמורות ומרחב תנועה המאפשר למלגזה לנוע ימינה ושמאלה, קדימה ואחורה, מעלה ומטה. סביבת עבודה בטיחותית מסייעת למנוע תאונות העלולות להיגרם מסביבה בעלת ליקויים.

תקלות בעבודה עם מלגזה

בסרטון המוצג לעיל אנו רואים מקרים בהם אין שמירה על כללי בטיחות לעבודה נכונה עם מלגזות. ניתן לראות את השפעת המשאב האנושי על עבודה עם מלגזה והתאונות הנגרמות עקב כך. גם בעבודה עם מלגזות חשמליות, יש לשמור על כללי הבטיחות בעבודה ועל תקינות המלגזה. לכל מלגזה ישנן הוראות הפעלה ותקנות המגיעות ישירות מהיצרן. בנוסף לכך, יש להכשיר את הנהג ולדאוג לסיבת עבודה בטוחה. אין להרים בעזרתן משקל עודף.

לפרטים ולמידע נוסף חייגו: 03-9600777