מאות אלפי מלגזות נמכרות בכל שנה סביב העולם. מדובר בכלי רכב שמיועד בעיקר לצרכי העמסה ותפעול והוא מקובל במפעלים, בחברות לוגיסטיקה, לצרכי פריקה וטעינה של מכולות ומשאיות. חלק מהדגמים פועלים על סולר (מנוע בעירה פנימי) ודגמים אחרים מופעלים על חשמל. אם אתם מתעניינים בנושא ואין לכם ידע קודם, המדריך התמציתי הזה יהיה לכם לעזר רב. מלגזות, המדריך התמציתי למתחילים, אנחנו מתחילים:

מלגזות המדריך התמציתי למתחיליםמלגזות, המדריך התמציתי למתחילים – מתי עדיפה מלגזה חשמלית ומתי מלגזה עם מנוע בעירה פנימית

מי שזקוק לכושר הרמה חזק במיוחד ויכולת נסיעה מוגברת, עדיף לו לבחור מלגזות הפועלות על מנוע בעירה פנימית. אולם, כאשר מדובר על כלי שאמור לשמש במקום סגור ולא פתוח, למשל בתוך מחסן, נדרש פתרון אחר. פתרון חשמלי מאפשר שימוש במלגזה מבלי לפלוט לאוויר גזים רעילים. בנוסף, אין ספק כי תפעול חשמלי חוסך את הרעש של המנוע וגם מבחינה התחזוקה, הכל הרבה יותר פשוט, לא מסובך ומאוד נוח.

כך תבחרו מלגזה בצורה הנכונה

לאחר שהחלטתם האם נחוצה לכם מלגזה שפועלת על דלק (לרוב, דיזל) או חשמלית, עדיין יש לכם לא מעט נקודות למחשבה. בחרו את המלגזה בהתאם לכושר ההעמסה הנחוץ לכם. בנוסף, הדגמים המשוכללים יכולים לעשות יותר מאשר העלאה והורדה של מטען, וזאת בזכות מבנה דמוי צריח מסתובב. תמיד הביאו בחשבון את תנאי השטח ואת מרווח התמרון. מלגזות קטנות וזריזות תתאמנה מאוד למעבר בין מדפים עמוסי סחורות או חומרי גלם בעוד שדגם גדול יותר יוכל להתאים לשטחים פתוחים, רציפים וכדומה.

כך תמנעו נזקים למלגזות שלכם

כדי להאריך את חיי המלגזה, תוכלו להקפיד על כמה דברים. הקפידו על תחזוקה נכונה, על פי הוראות היצרן. טיפולי שמנים, טעינת סוללות כנדרש, החלפת סוללות ישנות ופגומות, לחץ אוויר תקין בצמיגים. מלבד טיפולים שוטפים בקביעות, בקשו ממפעיל המלגזה לדווח על כך סימן לדבר מה חריג כגון רעש או ריח חרוך, ידיות הפעלה שלא זזות בצורה חלקה. חשוב לא פחות, להתיר רק למפעיל מלגזה מיומן לתפעל אותה בשוטף. הכשרה ותזכורת קבועה של הוראת בטיחות יבטיחו את שלמות הכלי ואת בטיחות העובדים והרכוש שמסביב לשטח הפריקה והטעינה.