מנוע המלגזה, בדיוק כמו מנוע הרכב, הוא החלק החשוב ביותר בה וגם בין היקרים שבה. שמירה על חיי מנוע מלגזה תקבע את תקינותה וכן את עמידותה ואת מזמן שהיא תשרת אתכם. מלגזות הן כלים חכמים ויעילים במיוחד שמייעלים משימות שינוע בכל מקום שאליו הן מגיעות, ויחד עם זאת מדובר בכלי שדורש תשומת לב ותחזוקה שוטפת כדי לשמור על תקינותו. ישנן מספר פעולות שתוכלו לנקוט על מנת לשמור על המנוע ועל מנת להאריך את חיי המלגזה שברשותכם כדי שתשמש אתכם למשך שנים רבות. ישנן טיפולים שנכללים תחת הקטגוריה של "תחזוקה שוטפת" והם הכרחיים ונחוצים ביותר, אך לא בהם נעסוק היום. היום בחרנו להתייחס לטיפים ועצות שתוכלו לבצע ממש בעצמכם והם יכולים לעזור במשימה של שמירה על חיי מנוע המלגזה.

שמירה על חיי מנוע מלגזה
שמירה על חיי מנוע מלגזה
שמירה על חיי מנוע מלגזה

שמירה על חיי מנוע מלגזה – איך עושים את זה?

בדיוק כמו ברכב, המנוע של המלגזה הוא רגיש במיוחד ורצוי להימנע כמה שאפשר מתאונות שיפגעו בו. הנטייה לתאונות עם מלגזה היא גבוהה הרבה פחות אולם היא בהחלט קיימת. כדי לשמור על חיי המנוע יש לנהוג בזהירות המרבית ולשמור עליה שלא תקבל מכות וחבלות שיזרעו הרס במנוע. ההנחיה לנהיגה זהירה תורמת גם לשמירה על תקינות המלגזה אך כמובן גם לדאגה לנוסעים בה ולעובדים בסביבתה.

דאגו למלא דלק בזמן

במידה וברשותכם מלגזות דיזל עליכם להקפיד למלא אותן בזמן ולא לנסוע על טיפות הדלק האחרונות. מדובר בהנחיה חשובה שיכולה לשמור על תקינות המנוע במלגזה שלכם לאורך זמן רב יותר. לא מומלץ להביא את המלגזה אל הקצה שכן זה בדיוק מסוג הדברים שעלולים לזרוע נזק ולקצר את חייה.

הקפידו לנקות אותה לפי הצורך

ישנם סוגים שונים של מלגזות כאשר כל אחד מהם מותאם לשימוש בתנאי שטח אחרים. ישנן מלגזות חשמליות המתאימות לעבודה בחללים מקורים, מלגזות דיזל לעבודה במקומות פתוחים, מלגזות למעברים צרים ועוד. המשותף לכל סוגי המלגזות הוא ששמירה על ניקיונן הוא הכרחי כדי לשמור תקינותן וכן לטובת שמירה על חיי מנוע מלגזה. הלכלוך הוא בין האויבים הגדולים ביותר של המנוע ולמרות שיש למלגזה נטייה רבה להתלכך, הדאגה לניקיון יכולה למנוע תקלות רבות.

טיפולים ותחזוקה שוטפת על-ידי אנשי מקצוע

הפעולות שהזכרנו עד כה הן פעולות שכל אחד יכול לבצע בעצמו ויש להן ערך רב בשמירה על חיי המנוע של המלגזה שברשותכם. בנוסף לפעולות האלו, עליכם להקפיד על תחזוקה שוטפת שתתבצע על-ידי אנשי מקצוע שזוהי מומחיותם. הטיפולים השוטפים האלו אינם בגדר המלצה, הם משימות חובה שיש לבצע עבור המלגזות שלכם כדי לדאוג שהן ישרתו אתכם למשך שנים רבות. גם אם פעולות התחזוקה כרוכות בהוצאה כספית יש לבצע אותן שכן העלויות של תיקון המלגזה, במידה ותדלגו על הטיפולים השוטפים, עלולות להיות גבוהות בהרבה.